Znawca Mazurskiego Morza

Formularz zgłoszeniowy

O konkursie

V edycja konkursu „Znawca Mazurskiego Morza”

Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze” serdecznie zaprasza szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne, a tym samym mieszkańców gmin: Mikołajki, Pisz, Orzysz, Piecki, Biała Piska, Ruciane – Nida do wzięcia udziału w V edycji konkursu „Znawca Mazurskiego Morza”.

Konkurs będzie podzielony na trzy kategorie wiekowe:

 • I – dzieci (uczniowie szkół podstawowych)
 • II – młodzież (uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych)
 • III – dorośli (osoby, które ukończyły 18 lat i nie posiadają już statutu ucznia)

Konkurs składa się z 3 etapów:

I ETAP – ELIMINACJE WSTĘPNE do 18.04.2014 roku

 • Szkoły: Każda szkoła podstawowa, gimnazjalna oraz ponadgimnazjalna, która będzie chciała wziąć udział w konkursie własnym trybem wewnętrznym typuje po 5 uczestników. Wytypowani uczestnicy wezmą udział w eliminacjach gminnych. Listy ze zgłoszonymi uczestnikami szkoły przesyłają pocztą, faxem lub e-mailem do biura LGD do 18.04.2014 roku do godz. 15.30
 • Dorośli: Na indywidualne zgłoszenia osób dorosłych LGD będzie czekało do 18.04.2014 roku do godz. 15.30. Zgłoszenia należy przesłać do biura LGD pocztą, faxem lub e-mailem.
 • Pobierz kartę zgłoszeniową

II ETAP – ELIMINACJE GMINNE – (od 5.05 do 9.05 2014 r.)

 • Eliminacje gminne odbędą się w jednej ze szkół w każdej gminie LGD. W eliminacjach gminnych udział biorą uczniowie wytypowani przez szkoły oraz osoby dorosłe zgłoszone indywidualnie.
 • Udział w eliminacjach polega na rozwiązaniu testu z wiedzy o obszarze Mazurskiego Morza. Celem eliminacji gminnych będzie wyłonienie po sześć osób z każdej gminy (trzy osoby z kategorii I oraz trzy osoby z kategorii II i III), które uzyskają z testu najwięcej punktów i przejdą tym samym do finału.
 • Do eliminacji zostanie wykorzystana część pytań i odpowiedzi umieszczonych na stronie
 • Punkty uzyskane podczas testu będą wpływały na wynik uzyskany podczas finału.

III ETAP – FINAŁ – (II połowa maja)

 • W finale weźmie udział 36 osób (po 6 osób z każdej gminy, wyłonione podczas eliminacjach gminnych). W finale zostaną wyłonieni zwycięzcy w ramach I, II i III kategorii.
 • Finał odbędzie się w jednej z gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia LGD „Mazurskie Morze”. Finał będzie miał formułę turnieju z udziałem publiczności. (Dojazd do wyznaczonego miejsca finału w gestii szkoły lub gminy zgłaszającej kandydatów).
 • W finale zostanie wykorzystana część pytań i odpowiedzi umieszczonych na stronie konkursu.

Na trzy najlepsze osoby z I i II kategorii będą czekały nagrody główne (netbook, rower oraz aparat cyfrowy) , natomiast zwycięzcy III kategorii zostaną uhonorowani tytułem Znawcy Mazurskiego Morza oraz otrzymają nagrody w postaci zestawów upominkowych. Wszyscy uczestnicy, za udział w finale otrzymają nagrody rzeczowe: albumy, książki o obszarze LGD oraz materiały promocyjne.

Realizacja celu odbędzie się poprzez popularyzację wiedzy o Mazurskim Morzu w formie konkursu z udziałem osób mieszkających na terenie działania LGD.

Celem konkursu jest „rozkochanie” mieszkańców LGD, zwłaszcza młodych ludzi, w kulturze regionu oraz w bogactwie i urodzie naszego środowiska naturalnego, aby w efekcie stało się to zachętą do życia i rozwoju, właśnie na tych terenach. Realizacja celu odbędzie się poprzez popularyzację wiedzy o Mazurskim Morzu w formie konkursu z udziałem osób mieszkających na terenie działania LGD.

Projekt i realizacja: Netil Media